background

Blog & Haberler

Akıllı Şehirler Için, “Sokakta Güvenli Internet”

Akıllı şehir konseptinin amacı şehirdeki verimliliği ve yaşam kalitesini artırmaktır. Avrupa Ülkeleri, akıllı şehirleri “geleneksel hizmetlerin ve ağların, telekomünikasyon teknolojiler

Akıllı Şehirler Için, “Sokakta Güvenli Internet”

Akıllı şehir konseptinin amacı şehirdeki verimliliği ve yaşam kalitesini artırmaktır. 

Avrupa Ülkeleri, akıllı şehirleri “geleneksel hizmetlerin ve ağların, telekomünikasyon teknolojilerini kullanarak, o şehirde yaşayanların fayda sağlayacağı şekilde” tasarlamaktadır.
Bu doğrultuda, bilgi ve iletişim teknolojilerine yatırım yapan büyükşehir ve ilçe belediyeleri, park, bahçe ve caddelerinde Belediye hizmeti olarak halka “güvenli Internet” hizmeti sunmaktadır. 

Sokakta güvenli Internet hizmetinin belediyeler için en önemli  özelliği, gençleri belediyelerle yakınlaştırmakta, belediyelerin faaliyetlerinden SMS ve Mail yoluyla haberdar olmalarını sağlamaktadır. 
Belediyeler, trafiğe kapalı halka açık sokaklarda kurulan Wi-Fi altyapısı sayesinde; halka ücretsiz ve güvenli Internet erişimi dağıtmakta, lokasyon bazlı anketler yaparak kullanıcı alışkanlıklarını tespit etmekte ve hizmetlerini bu bilgiler ışında geliştirebilmektedirler. 

AirCom Teknoloji olarak, Akılı Şehirler Vizyonu doğrultusunda; belediye binalarının birbiri ile kablosuz bağlantısı, belediyeler ile  sokakta Internet erişimi ve güvenli parklar projelerine her geçen gün yeni başarılarımızı eklemekteyiz.